Kategorie
SEO copywriting

Indeksowanie Google co to jest i jak działa?

Z wyszukiwarki Google korzysta praktycznie każda osoba posiadająca dostęp do Internetu, a w dzisiejszych realiach to zdecydowana większość społeczeństwa. Nie są jednak często znane wszystkie procesy zachodzące w wyszukiwarce. Dlatego w tym artykule omówimy, jak działa indeksowanie Google.

Indeksowanie Google – co to jest?

Definicja powyższego pojęcia mówi, że indeksowaniem Google nazywamy proces katalogowania i porządkowania informacji umieszczonych na stronach internetowych. Stosowanie tego jest potrzebne z wielu przyczyn.

Najważniejsze dotyczą ciągłych zmian zachodzących w Internecie. Wielokrotnie zdarza się, że dana strona zniknie, a jakaś nowa się pojawi. Modyfikacjom ulegają także treści, więc niezwykle istotne jest przeprowadzanie indeksowania przed każdym wyszukiwaniem w Internecie.

Jednym z czynników, które bierzemy pod uwagę przy klasyfikowaniu stron to oczywiście frazy kluczowe. Nie chodzi tylko o odpowiedni ich dobór, ale także o prawidłową ilość.

Dowiedz się więcej o frazach kluczowych na blogu Content Writer!

Warto również wspomnieć o rozwiązaniu nazywającym się Graf Wiedzy. Jest to zbiór definicji i opisów faktów z danych dziedzin. Są one ze sobą logicznie powiązane. Wpływają one na lepsze sklasyfikowanie wyników.

Jak przebiega proces indeksowania?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że indeksowaniem zajmują się roboty. Przechodzą one po poszczególnych lokacjach po linkach. Robią to zarówno wewnątrz stron, jak i na zewnątrz.

Wyłapują te strony, których nie było wcześniej, albo zwracają uwagę na to, że część z nich już zniknęła. Znajdują również takie, gdzie zaszły na nich zmiany. Wszystko to ma wpływ na proces indeksowania.

Warto jeszcze wspomnieć o narzędziu Search Console. Stworzyło je Google i polega na tym, iż sami możemy wpływać na proces indeksowania. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, kiedy jesteśmy właścicielami jakiejś strony internetowej.

Po wszystkich tych czynnościach uzyskujemy sklasyfikowane wyniki wyszukiwania. Tym bardziej jest to godne pochwały, że wyżej wymienione elementy odbywają się we wręcz ekspresowym tempie.

Podsumowanie

  • Indeksowanie Google to proces katalogowania i porządkowania informacji umieszczonych na stronach internetowych.
  • Proces ten jest dosyć skomplikowany i składa się z wielu elementów.
  • Trwa on bardzo krótko, przez co szybko dostajemy sklasyfikowane wyniki wyszukiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *