Kategorie
SEO copywriting

LSI keywords – odkryj magię powiązań semantycznych ze słowem kluczowym

Co zrobić, gdy przesadzimy w nasyceniu tekstu słowami kluczowymi i algorytmy Google uznają treść za spam? Czy dzięki LSI keywords sprawimy, że tekst będzie przyjazny SEO i nie zostanie odrzucony przez filtr Google? Przyjrzyjmy się razem temu zagadnieniu!

LSI keywords – poznaj pojęcie

W tłumaczeniu z języka angielskiego pojęcie Latent Semantic Indexing oznacza ukryte indeksowanie semantyczne. W prostym ujęciu są to słowa tematycznie powiązane ze słowem kluczowym. Na pierwszy rzut oka wydają się nieco podobne to wyrażeń kluczowych z tzw. długiego ogona, ale posiadają szerszy punkt widzenia.

Cel LSI

Głównym celem zastosowania LSI keyword jest ułatwienie zrozumienia treści i jej kontekstu. W ten sposób algorytmy wyszukiwarek internetowych mają możliwość precyzyjnie zindeksować daną stronę.

Wyjaśnię to na poniższym przykładzie:

Słowo Split – określa miasto, ale także film. Wyrażenia semantyczne umieszczone w treści pokierują użytkownika, który jest zakochany w Chorwacji, na strony dotyczące miasta Split. W treści spotkamy nawiązania do wakacji w Chorwacji, miasta w Dalmacji, poczytamy o atrakcjach w miasteczku, czy gdzie zaparkować samochód. Z pewnością nie trafi tam miłośnik thrillerów psychologicznych. Przez analizę takich powiązań semantycznych boty wyszukiwarek odpowiednio klasyfikują stronę. Dla filmu Split będą to określenia thriller psychologiczny, nominacja do nagrody za najlepszą rolę aktorki drugoplanowej, wzmianka o reżyserze filmów Szósty zmysł, Osada.

Czy stosowanie LSI keywords niesie za sobą korzyści?

Oczywiście, że tak! Dzięki zastosowaniu LSI keywords w tekście mamy możliwość  dotrzeć do zamierzeń klienta. Tym samym podniesiemy sprzedaż. Podobnie, jak  przy użyciu fraz typu long tail, podczas wyszukiwania konkurencja jest mniejsza.

Korzyści płynące ze stosowanie LSI keywords:

  • poprawa widoczności strony w rankingu wyszukiwarek i tym samym dla użytkownika Internetu,
  • podniesienie autorytetu strony przez zwiększenie odwiedzin internautów, stajemy się wiarygodni w ich oczach,
  • zmniejszenie oznaczenia treści jako spamu,
  • zwiększenie sprzedaży towarów i usług.

W poszukiwaniu LSI keywords – copywriter na tropie

Do wyszukiwania ukrytych powiązań semantycznych możemy użyć narzędzi do planowania słów kluczowych, takich jak:

LSI keyword – nieodłączny element SEO

Podsumowując, ukryte powiązania semantyczne są to wyrażenia powiązane tematycznie z frazą kluczową. Umieszczanie więc na siłę słów kluczowych powoduje niezrozumienie treści, bądź zagubienie znaczenia zawartości. LSI keywords jest lekiem na nadmierne stosowanie słów kluczowych. Przynosi wszechstronne korzyści; dla algorytmów, użytkowników, a także dla marki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *