Kategorie
Copywriting

Najtańszy copywriter – czy to zawsze najgorszy wybór?

Chyba każdy z nas spotkał się z sytuacją, kiedy za bezcen kupił coś, co nie było warte nawet tych kilku złotych. Czy jest tak jednak również w przypadku copywritera? Dowiedzmy się, czy najtańszy copywriter spełni nasze wymagania!

Na co zwrócić uwagę przy niskiej cenie?

Jeśli jednak chcemy lub musimy wybrać kogoś z najtańszych copywriterów, warto przeanalizować kilka kwestii.

  • Z czego wynika taka cena – na cenę wpływa kilka czynników, takich jak doświadczenie autora. Im mniejsze, tym niższa cena. Tutaj warto sprawdzić portfolio, czy jest to osoba, którą warto się zainteresować.
  • Opinie – jak wiadomo, zawsze lepiej sprawdzić opinie niż brać w ciemno. Nawet jeśli jest mała liczba opinii, to zawsze na korzyść działają pozytywne, zwłaszcza w większej ilości.
  • Próbne teksty – to głównie ta część może decydować o wyborze copywritera. Mało prawdopodobne, ale jednak jest to, że sam autor nie docenia sam siebie lub nie orientuje się w stawkach, ale ma świetne teksty.

Jak może się skończyć wybór najtańszej opcji?

Wybierając najtańszego lub po prostu bardzo taniego copywritera trzeba się liczyć z tym, że może się to skończyć katastrofą. Oto rzeczy, które mogą się wydarzyć, kiedy weźmiemy pod uwagę taniego copywritera:

  • Brak wystawienia faktury oraz przekazania praw autorskich (więcej o prawach autorskich znajdziesz na stronie Copywriting-SEO) czyli brak uregulowania kwestii prawnych, które są jednak istotną sprawą.
  • Teksty słabe jakościowo – zwykle nie można nawet oczekiwać, że tekst będzie najwyższej jakości, teksty wysokiej jakości kosztują jednak sporo więcej. Może
  • się również okazać, że tekst jest bardzo niskiej jakości i osoby czytające go zrezygnują z zakupu produktu.
  • Brak płynnej komunikacji z copywriterem – czasem trzeba w krótkim czasie nanieść kilka poprawek i nagle okazuje się, że autor jest niedostępny i odczytuje wiadomości po dłuższym czasie, niż się spodziewaliśmy.

Należy jednak zauważyć, że nie zawsze musi tak być. Niska cena nie zawsze jest jednoznaczna z jakimikolwiek problemami. Copywriter zawsze może być początkujący, ale produkujący świetne teksty własnego autorstwa.

Najtańszy copywriter – czy drożej znaczy lepiej?

Analizując całokształt, można pomyśleć, że droższy copywriter będzie lepszy. W teorii tak powinno być, lecz w praktyce nie zawsze tak jest. I to właśnie dlatego powinniśmy dokładnie sprawdzić i przeanalizować konkretnego copywritera. Najtańszy copywriter wcale nie oznacza najgorszego copywritera!

Jeżeli nie mamy ograniczonego budżetu, warto pomyśleć o sprawdzonym i dobrym copywriterze. Jednak z racji doświadczenia i wiedzy, może oczekiwać kilkukrotnie wyższej stawki za tą samą ilość znaków. Porównując oba przypadki, należy wziąć pod uwagę fakt, że jeden bardzo dobry tekst/artykuł przyniesie więcej korzyści, niż kilka słabych.

O tym, jak znaleźć dobrego copywritera znajdziesz na Copywriter Ceny.

Najtańszy copywriter – podsumowanie

Podsumowując, zastanówmy się najpierw, czego chcemy. Potem możemy zacząć poszukiwania odpowiedniej osoby. Pamiętajmy również, że wyższa cena to wyższa jakość. Doświadczony copywriter zwróci również uwagę na to, aby wszystko było zgodne z SEO. Taki autor świetnie sprawdzi się dla większych firm.

Wybór najtańszego copywritera może także okazać się trafny, jednak warto uważać na najważniejsze kwestie, aby nie natrafić na haczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *