Kategorie
Social media

Posty na Facebooku – jak pisać najlepsze?

Tworzenie wartościowej merytorycznie i jednocześnie przyciągającej uwagę treści to nie łatwe zadanie. My jednak za chwilę przedstawimy stałe elementy pisania, dzięki którym Twoje posty na
Facebooku będą chętniej czytane, a klienci będą wykonywali działania zgodne z wyznaczonymi celami marketingowymi firmy. Z tego artykułu dowiesz się, że posty na Facebooku:

  • w jakim celu powstają,
  • czym powinny się charakteryzować,
  • jakie są podstawowe etapy ich tworzenia.

Po co nam posty na Facebooku

Firmowy fanpage to nieocenione narzędzie, które pomaga w prowadzeniu działań e-marketingowych na skalę makro. Jednak wiele firm nie wykorzystuje w pełni tych możliwości.

Najważniejsza sprawa to nawiązanie dialogu z czytelnikiem. Z pomocą przychodzi nam znana technika CTA (Call To Action) według której nawołujemy do działania: zadajemy pytania, organizujemy konkursy lub rozpoczynamy dyskusję.

Chwytliwe i bogate merytoryczne wpisy na Facebooku to nie lada sztuka. Przy ich tworzeniu pod uwagę należy brać oczekiwania odbiorców, działania konkurencji oraz nieustanne zmiany w polityce portalu. To już jednak zadanie dla firmy zajmującej się fanpagem.

Trzy etapy tworzenia

Poniżej przedstawiamy 3 etapy, którymi charakteryzuje się tworzenie postów na Facebooka.

Etap rozpoznawalności

Na samym początku musimy trafić do odbiorcy, poinformować jak największą liczbę osób o naszej działalności w sieci. Na tym etapie zwracamy na siebie uwagę potencjalnych klientów, dlatego tworzymy atrakcyjne i kontrastowe posty, aby wyróżnić się wśród konkurencji.

Dużą rolę odgrywa tu kolorowa i wpadająca w oko grafika, spełniająca swego rodzaju rolę wabika.

Tekst natomiast powinien być zwięzły i konkretny, najlepiej krótki slogan lub hasło utrwalające się w podświadomości odbiorcy.

Etap aktywności

Tu natomiast budujemy czynny udział grupy docelowej za pomocą chwytliwych postów pisanych językiem odbiorcy, z drugiej tworzymy uznanie w ich oczach merytoryczną wartością.

Cel jest jeden – pozyskiwać coraz większe grono klientów.

Najważniejsze elementy, o których musimy pamiętać tworząc posty na FB:

  • wpisy nie mogą być nudne,
  • muszą realizować strategie i wyznaczone cele firmy,
  • analizowane i opracowywane w oparciu o statystyki.

Etap finalny – sprzedaż

Jak zaznaczyliśmy wcześniej, posty na Facebooku powinny być zwięzłe, perswazyjne i pisane językiem korzyści. Kierujemy je bezpośrednio do potencjalnych klientów, dlatego powinny nienachalnie nakłaniać do działania.

Wykonanie postu sprzedażowego zależy od wielu czynników, dlatego dobrym pomysłem jest opracowanie kilku wersji, a następnie dopasowanie ich pod kątem statystyk.

Posty na Facebooku – podsumowanie

Podsumowując, w powyższym artykule przedstawiliśmy i opisaliśmy podstawowe etapy pracy przy tworzeniu wpisów na Fb. Jak zdążyliście zapewne zauważyć nie ma jednej,  konkretnej odpowiedzi na pytanie: Jak pisać najlepsze posty na Facebooku firmowym.

Istnieje natomiast wiele sprawdzonych praktyk, które pomogą Ci pozyskać nowych i zaangażować stałych odbiorców do interakcji. Analizowanie statystyk oraz sugerowanie się potrzebami czytelników to dobry kierunek, aby w pełni wykorzystać potencjał marketingowy firmowego fanpage’a.

Nasze już znasz, a jakie są Twoje rady i metody tworzenia merytorycznej treści na Facebooku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *