Tworzenie wartościowej merytorycznie i jednocześnie przyciągającej uwagę treści to nie łatwe zadanie. My jednak za chwilę przedstawimy stałe elementy pisania, dzięki którym Twoje posty na
Facebooku będą chętniej czytane, a klienci będą wykonywali działania zgodne z wyznaczonymi celami marketingowymi firmy. Z tego artykułu dowiesz się, że posty na Facebooku:
- w jakim celu powstają,
- czym powinny się charakteryzować,
- jakie są podstawowe etapy ich tworzenia.
Po co nam posty na Facebooku
Firmowy fanpage to nieocenione narzędzie, które pomaga w prowadzeniu działań e-marketingowych na skalę makro. Jednak wiele firm nie wykorzystuje w pełni tych możliwości.
Najważniejsza sprawa to nawiązanie dialogu z czytelnikiem. Z pomocą przychodzi nam znana technika CTA (Call To Action) według której nawołujemy do działania: zadajemy pytania, organizujemy konkursy lub rozpoczynamy dyskusję.
Chwytliwe i bogate merytoryczne wpisy na Facebooku to nie lada sztuka. Przy ich tworzeniu pod uwagę należy brać oczekiwania odbiorców, działania konkurencji oraz nieustanne zmiany w polityce portalu. To już jednak zadanie dla firmy zajmującej się fanpagem.
Trzy etapy tworzenia
Poniżej przedstawiamy 3 etapy, którymi charakteryzuje się tworzenie postów na Facebooka.
Etap rozpoznawalności
Na samym początku musimy trafić do odbiorcy, poinformować jak największą liczbę osób o naszej działalności w sieci. Na tym etapie zwracamy na siebie uwagę potencjalnych klientów, dlatego tworzymy atrakcyjne i kontrastowe posty, aby wyróżnić się wśród konkurencji.
Dużą rolę odgrywa tu kolorowa i wpadająca w oko grafika, spełniająca swego rodzaju rolę wabika.
Tekst natomiast powinien być zwięzły i konkretny, najlepiej krótki slogan lub hasło utrwalające się w podświadomości odbiorcy.
Etap aktywności
Tu natomiast budujemy czynny udział grupy docelowej za pomocą chwytliwych postów pisanych językiem odbiorcy, z drugiej tworzymy uznanie w ich oczach merytoryczną wartością.
Cel jest jeden – pozyskiwać coraz większe grono klientów.
Najważniejsze elementy, o których musimy pamiętać tworząc posty na FB:
- wpisy nie mogą być nudne,
- muszą realizować strategie i wyznaczone cele firmy,
- analizowane i opracowywane w oparciu o statystyki.
Etap finalny – sprzedaż
Jak zaznaczyliśmy wcześniej, posty na Facebooku powinny być zwięzłe, perswazyjne i pisane językiem korzyści. Kierujemy je bezpośrednio do potencjalnych klientów, dlatego powinny nienachalnie nakłaniać do działania.
Wykonanie postu sprzedażowego zależy od wielu czynników, dlatego dobrym pomysłem jest opracowanie kilku wersji, a następnie dopasowanie ich pod kątem statystyk.
Posty na Facebooku – podsumowanie
Podsumowując, w powyższym artykule przedstawiliśmy i opisaliśmy podstawowe etapy pracy przy tworzeniu wpisów na Fb. Jak zdążyliście zapewne zauważyć nie ma jednej, konkretnej odpowiedzi na pytanie: Jak pisać najlepsze posty na Facebooku firmowym.
Istnieje natomiast wiele sprawdzonych praktyk, które pomogą Ci pozyskać nowych i zaangażować stałych odbiorców do interakcji. Analizowanie statystyk oraz sugerowanie się potrzebami czytelników to dobry kierunek, aby w pełni wykorzystać potencjał marketingowy firmowego fanpage’a.
Nasze już znasz, a jakie są Twoje rady i metody tworzenia merytorycznej treści na Facebooku?