Kategorie
SEO copywriting

Aktualizacja treści na stronie – dlaczego warto to robić?

W dzisiejszych czasach rzeczywistość zmienia się szybciej niż kiedykolwiek, a wraz z nią zmienia się aktualność informacji. Samo zamieszczenie treści na stronie już nie wystarcza. Nabierający szybkości rozwój Internetu sprawił, że informacje dostępne na portalach mogą stracić aktualność już w ciągu godziny od opublikowania. Dlatego tak ważna jest aktualizacja treści. Czym jest i dlaczego warto robić to regularnie, dowiecie się w tym artykule.

Aktualizacja treści – czym jest?

Aktualizowanie tekstów jest niczym innym jak odnalezieniem przestarzałych treści na stronie i zastąpieniem ich najbardziej aktualnymi. Przypomina to trochę remont mieszkania. W końcu raz na jakiś czas powinno odświeżyć się przynajmniej kolor ścian. Tak samo jest z artykułami – przynajmniej raz na 12 miesięcy warto sprawdzić aktualność treści na stronie.

Dlaczego aktualizacja treści jest potrzebna?

Jak pisaliśmy wcześniej, prędzej czy później każdy artykuł straci aktualność. Najważniejszym argumentem przemawiającym za regularnym aktualizowaniem tekstów jest utrzymanie merytoryczności na wysokim poziomie.

Klient, przeglądając stronę firmy i znajdując na niej przestarzałe treści, straci zaufanie do przedsiębiorstwa i poszuka innych, lepszych ofert. Jeśli chcemy zatrzymać stałych klientów i pozyskać nowych aktualizowanie tekstów powinniśmy robić regularnie.

Czynniki wpływające na aktualizowanie treści

Upływ czasu nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na aktualność tekstów. W grę wchodzą między innymi:

  • Zmieniające się standardy w copywritingu to, czy treść jest jest atrakcyjna zależy od wielu czynników. Dawniej merytoryczność była jedyną rzeczą decydującą o atrakcyjności artykułu. Dziś ma na to wpływ również układ treści: dodanie zdjęć, list, nagłówków czy chociażby wyróżnień w tekście.
  • Rozwijanie kompetencji – wraz z podwyższaniem kompetencji zawodowych rośnie nasza wiedza i doświadczenie, które warto wykorzystać, aktualizując treści na stronie, co pomaga w budowaniu wizerunku.
  • Więcej treści na stronie – nieaktualne informacje nie muszą iść od razu do kosza. Wystarczy przeprowadzić edycję już istniejącego artykułu. W ten sposób treść zyska na jakości i na objętości.

Jak często aktualizować treści?

Ciągle wspominamy o tym, aby regularnie sprawdzać ważność informacji na stronie. Jednak co tak naprawdę znaczy regularnie?

  • Jeśli chodzi o dopasowanie treści do aktualnie panujących trendów w copywritingu, warto się temu przyjrzeć co 2-3 lata.
  • Aktualność artykułów na stronie zalecamy sprawdzać nie rzadziej niż co 12 miesięcy.

Jak widać, nie wymaga to wiele wysiłku, a może przynieść duże zyski. Im bardziej regularni będziecie, tym lepsze efekty możecie osiągnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *