W dzisiejszym świecie posługiwanie się językami obcymi jest niezwykle proste. To wszystko za sprawą masy translatorów dostępnych online. Pozostaje tylko pytanie – jaki internetowy tłumacz jest najlepszy? Sprawdź sam!
Czym zajmują się translatory online?
Translatory online mają za zadanie tłumaczenie słów, zdań, fraz, tekstów z jednego języka na drugi. Swoją popularnością cieszą się dzięki powszechnemu dostępowi oraz szybkości, z jaką pracują. Już w kilka sekund potrafią przetłumaczyć zdanie z oryginalnego języka na inny. Umiejętność posługiwania się odpowiednimi tłumaczami online jest bardzo istotna w dzisiejszych czasach. Skracamy dzięki temu wszelkie bariery językowe i otwieramy się bardziej na świat.
5 najlepszych translatorów online
W Internecie istnieje masa dostępnych translatorów, z których możemy skorzystać. Pozostaje tylko pytanie – który z nich wybrać? Jak mieć pewność, że przetłumaczone zdania będą jak najbardziej zbliżone do tego, co chcemy przekazać? Musimy przede wszystkim określić, czego dokładnie oczekujemy od tego typu narzędzi językowych. Poniżej znajduje się TOP5 najlepszych tłumaczy online wraz z cechami, które je wyróżniają. Czytaj dalej!
Przeczytaj również: Jak zostać tłumaczem, czyli „Zawód tłumacza od A do Z” – recenzja
DeepL Translator
Oferuje bezpłatną usługę przekładu plików, tekstów, słów itp. Obsługuje 30 języków, a w tym: angielski, chiński, hiszpański, francuski, ukraiński etc. Jego dodatkowym atutem jest to, że system sam podpowiada synonimy w danym języku w celu urozmaicenia wypowiedzi. Jest uznawany za dokładniejszy niż Tłumacz Google.
Tłumacz Google
Jest to jeden z najpopularniejszych translatorów dostępnych w Internecie. Serwis jest darmowy i umożliwia łatwe tłumaczenie plików, słów i zdań w zaledwie parę sekund. Oferuje także tłumaczenie za pomocą mowy. Obsługuje ponad 100 różnych języków, więc jego asortyment jest bardzo rozwinięty.
Microsoft Translator
Jednym z najbardziej rozwiniętych tłumaczy jest właśnie Microsoft Translator, który przyda się na spotkaniach biznesowych, w szkole i na uczelni. Translator jest wzbogacony o funkcję tłumaczenia mowy, a także jest zintegrowany z funkcją Microsoft Translator na żywo. Jest to przydatna opcja między innymi podczas spotkań online, takich jak wykłady, prezentacje itp. Oferuje także możliwość tłumaczenia dużych dokumentów bez konieczności podziału na mniejsze części, zachowując ich oryginalne formatowanie.
Reverso
Jest to narzędzie językowe, które bazuje na sztucznej inteligencji, pomocach tłumaczeniowych i usługach językowych. W swojej ofercie ma dostępne 18 języków (w tym angielski, arabski, chiński, hebrajski itp.). Poza tłumaczeniem krótkich wyrazów i zdań zajmuje się także tłumaczeniem całych plików oraz dokumentów. Dodatkowym atutem tego translatora jest również opcja udoskonalania gramatyki, która ułatwia naukę danego języka.
Chat GPT
Narzędzia AI ciągle się rozwijają, więc zapewniają nam coraz więcej korzyści. Jedną z nich jest właśnie tłumaczenie za pomocą Chat GPT, który w ostatnim czasie zyskał na popularności. System jest w stanie przetłumaczyć teksty na około 50 języków. Wyróżnia się tym, że jest zdolny do samodzielnego stworzenia konkretnych treści w danym języku, jeśli podamy mu wystarczająco informacji. Należy jednak mieć na uwadze to, że sam system może nie być zbyt dokładny w swoich tłumaczeniach. Mimo ciągłych usprawnień narzędzie wciąż może mieć problemy z literacką, marketingową i reklamową analizą.
Kilka słów podsumowania o translatorach online
Translatory online służą do tłumaczenia tekstów, dokumentów, wyrażeń lub pojedynczych słów z jednego języka na drugi. Istnieje wiele dostępnych tłumaczy, z których możemy skorzystać, jednak należy zwrócić uwagę na to, czego dokładnie oczekujemy od danego translatora. Jedne specjalizują się w dosłownym tłumaczeniu wyrażeń, a inne pomagają w dokładniejszej analizie danego tekstu. W dzisiejszych czasach umiejętność posługiwania się translatorami jest bardzo ważna, ponieważ dzięki nim zacieramy wszelkie bariery językowe.
Autor tekstu: Weronika Jemioło
Nazywam się Weronika Jemioło i jestem studentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej ze specjalizacją copywriting and content writing. Ukończyłam kurs copywritera w Akademii Content Writer, zdobywając praktyczne umiejętności w tworzeniu treści. Prywatnie jestem pasjonatką wycieczek górskich, gdzie czerpię inspiracje do swojej pracy.